חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ספסלי אהבה – מקומות קסומים לחג האהבה

ט"ו באב, חג האהבה היהודי, הקרב ובא נותן לנו הזדמנות להפיץ אהבת חינם.

אהבה זה נהדר וחג לאהבה זה ממש טוב גם אם מקורות החג הזה מעט מפוקפקים, בעיקר בימינו, ימי ה- #MeToo.
על פי המשנה (במסכת תענית)  בט"ו באב בימי קדם היה יום שבו בנות ירושלים היו לובשות בגדי לבן שאולים, כדי שלא לבייש את מי שאין לה בגד, ויוצאות לרקוד בכרמים כדי למצוא שידוך. מה בדיוק קרה שם בכרמים לא נפרט… אבל זה שיש חג כזה זה תירוץ מצוין בשבילי לבנות רשימה ולהציג בפניכם את "ספסלי האהבה" שאני הכי אוהב.

מה הם "ספסלי אהבה"?

אלו ספסלים שנמצאים במקומות רומנטיים, מעוררי השראה ומרגשים שמאפשרים לנו להיות לבד או עם בן-זוג אהוב, בשלווה ו"לתפוס אויר". לרוב הם יהיו ספסלי עץ, לרוב במקומות מעט נסתרים, לרוב עם נוף עוצר נשימה, לרוב נהיה שם לבד – אבל לא תמיד. מה שמייחד את "ספסלי האהבה" על פי ההגדרה שלי הוא שהם ישאירו בנו זכרון בלתי נשכח של אהבה, אושר או געגוע.

בחרתי בחמישה ספסלי אהבה שאני אוהב במיוחד, אבל אתם מוזמנים להיות איתי בקשר לעזור לי בעזרת "חוכמת ההמונים" להאריך את הרשימה ולצרף אליה גם את המקומות האהובים עליכם.

הנה "ספסלי אהבה" מומלצים

הספסל ליד צורית  20190221 134217 640x480 1

מה הקסם?

על שביל סובב הר גילון בין הישובים צורית וגילון נמצא ספסל עץ בודד שחושף את נופי נחל חילזון באחד הקטעים המרשימים ביותר שלו. הר גילון מזדקר כמגדל שמירה מעל הנחל ולעבר מישורי עמק זבולון ונותן לנו הזדמנות להתרגש מנופים עוצרי נשימה ושקט גלילי. כאן תוכלו לקרוא עוד על שביל סובב הר גילון.

איך מגיעים?

נוסעים ליישוב צורית ויורדים לרחוב לשם. מזהים את הסימונים של שביל סובב הר גילון ויורדים עם השביל שהולך מתחת לשורת הבתים כמה מאות מטרים למערב.

מצפור גיאWhatsApp Image 2020 07 15 at 06.12.06 3

מה הקסם?

מצפור גיא הוא לדעתי אחד המקומות מעוררי ההשראה והיפים ביותר בגליל המערבי. הוא ממוקם בכפר ורדים והוקם לזכרו של לוחם השריון גיא לוי ז"ל בן הכפר. משפחתו של גיא, חבריו והמועצה המקומית כפר ורדים שהקימו את המקום ייעדו אותו "לכל אוהבי הטבע, השלווה, הנוף, הקפה והכיף". אם תצפו כאן בשקיעה – לא תשכחו את המקום עוד הרבה זמן. עוד על מצפור גיא תוכלו לקרוא כאן.

איך מגיעים?

במערבו של כפר ורדים בקצה רחוב זוויתן יוצא שביל הליכה נוח לאורך כ-200 מטר. לכו בשביל עד שהנוף יתגלה ונשימתכם תיעתק. (בוויז: מצפור גיא).

הספסל המכושף בכורסיהמכושף כורסי

מה הקסם?

הפעם מדובר אולי על קסם אמיתי… הגן הלאומי כורסי מעורר עניין רב בקרב עולי הרגל הנוצרים המגיעים למקום מכל קצוות תבל בגלל "נס החזירים" שעשה ישו על פי המסורות הנוצריות במקום. יש כאן כנסיה יפה וארכיאולוגיה אך האטרקציה המרתקת ביותר הוא "הספסל המכושף". על פי מקורות שונים, בעיקר של אנשי הניו-אייג', בסמוך אליו יש "פורטל (שער) אנרגטי עצום" המחבר כוחות רוחניים חזקים מאין כמותם. יש רבים המעידים שהישיבה על הספסל וכמובן מדיטציה עליו משרה עליהם רוגע ושלווה בלתי רגילים ואף יש הטוענים שמשאלות היושבים עליו תתגשמנה במלואן.

איך מגיעים?

נוסעים אל הגן הלאומי כורסי שנמצא בחלקה הצפון-מזרחי של הכנרת, לא רחוק מצומת יהודיה. נכנסים אל הגן (בשעות הפתיחה ויש דמי כניסה) ושואלים היכן הספסל המכושף. (בוויז: גן לאומי כורסי).

על השונית בשבי ציוןshavi Zion6 1

מה הקסם?

על שונית הסלע בחוף הים של היישוב שבי ציון, בסמוך לשפך נחל בית העמק ומרחק מטרים ספורים משרידי כנסיה ביזנטית עתיקה יש פינה נוגעת ללב. שני ספסלים קטנים מאבן כורכר ניצבים לפני מצבה צנועה לזכרו של איש חיל הים, סרן דני עזרי ז"ל שנהרג בפעילות מבצעית בהיות בן 24 ועליה חרוט "כשהגלים מתחזקים החזקים מתגלים".
המקום הזה מתאים במיוחד לחובבי הים והגלים. מקום מושלם לשעות בין הערביים.

איך מגיעים?

הגיעו ליישוב שבי ציון וסעו ישר עד רחבת החניה הגדולה בהמשך הכביש בסמוך לחוף. לכו צפונה כ-200 מטר ותראו את המקום. (בוויז: חוף שבי ציון)

העץ הבודד בקרן נפתלינפתלי

מה הקסם?

קרן נפתלי בולט מעל סביבתו וחורג מרכס רמים מזרחה לעבר עמק החולה ויוצר את אחת מפינות הנוף המרגשות ביותר בארצנו. מתחתיכם, הרחק למטה, תוכלו לראות את אגמון ושמורת החולה והיישר לפניכם את רמת הגולן. מקום נפלא בכל שעות היום אבל כמובן במיוחד בשעות החסד של דמדומי הבוקר והערב.

איך מגיעים?

מעט דרומה מהכניסה ליישוב רמות נפתלי יוצאת דרך עפר לאורך כ-2.5 ק"מ. הדרך עבירה לכל סוגי הרכב ובסופה, בסמוך לאנטנה הגדולה, רחבת חניה ומצפור רב הוד. שבו בצילו של העץ הבודד, שתו קפה והתמוגגו מהנוף

המצפור המזרחי בתפןתפן מירון

מה הקסם?

קשה להאמין. אבל בקצה "אזור התעשיה תפן" שלמעשה מרגיש כמו פארק אחד גדול, יש מצפור מקסים המשקיף מזרחה לעבר הרי מירון ובקעת פקיעין המופלאה. בשעות בין הערביים המירון נצבע באדום ואט אט האורות נדלקים בעמק והשקט יורד. מקום נהדר!

איך מגיעים?

נוסעים לתפן ופונים לשדרות התעשיה. זהו הרחוב הראשי של אזור השתעשיה, השדרה שלצידה נמצא פארק התעשיה עם המוזיאונים וממשיכים עד הסוף עד הכיכר. מימין יש חניה מסודרת.

מצפור אן היימן בפארק גורןהיימן

המידע על ספסל זה – באדיבות מורת הדרך איילת בר מאיר

מה הקסם?

בפארק גורן, מקום קסום בפני עצמו, יש כמה פינות נפלאו ועוצרות נשימה. אחת מהן המצפור על שם אן היימן. שלושה ספסלים יושבים מול הנוף המדהים מול מבצר המונפורט ומעל נחל כזיב. ספסלי-אהבה נגישים ונוחים במקום שקט ומקסים. לקסם מוסיפה דמותה של אן היימן מעוררת ההשראה עליה תוכלו לקרוא בשלט המוצב במקום.

איך מגיעים?

נוסעים לפארק גורן ועולים על הדרך ההיקפית של הפארק. כ-400 מטר לאחר החניות של מצפור מונפורט תראו מימין מפרץ. הספסלים ממתינים לכם בקרבת מקום.

אז צאו להנות מהקסם (אבל הקפידו לשמור על המקומות נקיים…)

אשמח לעזרתכם

אשמח מאוד להעזר ב"חכמת ההמונים" ולצרף לרשימה עוד מקומות, גם מיישובים קטנים ומרוחקים או מפינות חמד פחות מוכרות ויותר נסתרות. יהיה נפלא למפות כאן הרבה "ספסלי אהבה" לשימוש של כולם.

אני מבקש לקבל מקומות בצפון הארץ, שעומדים בהגדרה שרשמתי למעלה: "ספסלים שנמצאים במקומות רומנטיים, מעוררי השראה ומרגשים שמאפשרים לנו להיות לבד או עם בן-זוג אהוב, בשלווה ו"לתפוס אויר". לרוב הם יהיו ספסלי עץ, לרוב במקומות מעט נסתרים, לרוב עם נוף עוצר נשימה, לרוב נהיה שם לבד – אבל לא תמיד. מה שמייחד את "ספסלי האהבה" על פי ההגדרה שלי הוא שהם ישאירו בנו זכרון בלתי נשכח של אהבה, אושר או געגוע".

מי שרוצים לתרום מידע מידיעותיהם על "ספסלי-אהבה" כאלה, אנא שישלחו לי דרך הטופס הזה במייל omri.avidar@gmail.com את הפרטים הבאים:

  1. את שמכם (על מנת שאתן קרדיט)
  2. תמונה איכותית שאתם צילמתם או שהצלם מאפשר את השימוש בה. (נא להעביר את שם הצלם)
  3. "מה הקסם?" – עד 100 מילים המתארות את המקום וייחודו
  4. "איך מגיעים?" – הסבר קצר עם הוראת הגעה ואם יש – מה לרשום בוויז

רוצים לטייל בט"ו באב?

הכנתי טיול מיוחד ליום האהבה: :הרוח והחושך והמים – טיול בין ערביים באכזיב" ואתם מוזמנים להצטרף.
את כל הפרטים תמצאו כאן >>> 

תודה מראש והלוואי שנזכה לשפע אהבת חינם

הרשמו לאחד הסיורים הקרובים שלנו
לפרטים והרשמה
על המחבר:
Picture of עמרי
עמרי

מורה דרך מוסמך ומומחה לטיולים בגליל. המייסד של Omri-Travel שהפך את התחביב והתשוקה שלו למקצוע... חולה טיולים, סקרן בלתי נלאה וממשיך להתלהב מלטייל ולהדריך.

כללי הזהב לטיול מוצלח:

טיול הוא פעילות נפלאה – מהנה, בריא, מחבר ומלמד אך גם עלול להיות מסוכן. על מנת להגביר את ההנאה ולצמצם אתה הסיכון הינה כמה כללים פשוטים המומלצים לכל טיול:

הכנה מראש: חשוב מאוד לקרוא על מסלול הטיול מראש ולדעת היטב מה צפוי לכם: מה המרחק, רמת הקושי, משך הטיול, נתיב הטיול ומה יש לאורכו ולהתארגן בהתאם!  חשוב מאוד להצטייד במפה (זכרו: שיש מקומות ללא קליטת סלולר ולכן מפת נייר עדיפה). יש לידע מישהו מקורב לגבי תוכניותיכם ואם זה בשמורה את אחד מאנשי הצוות.

מים, אוכל, ביגוד וציוד: תמיד קחו איתכם מים! (לטיול יום 3 ליטר לאדם). אוכל ונישנושים בהתאם למשך הטיול. נעליים סגורות, ביגוד בהתאם לעונה אך רצוי תמיד מומלץ מכנסיים ארוכים וכמובן כובע. מומלץ להצטייד בפנס, אולר ומקלות הליכה וחשוב לקחת איתכם ערכת עזרה ראשונה בסיסית וטלפון נייד טעון ואף מטען חיצוני.

התנהגות בזמן הטיול: קריטי להישאר על השבילים המסומנים ולא "לעשות שטויות" כמו קפיצות ממקומות גבוהים, טיפוס על עצים ועוד. חובה להתנהג בהתאם להוראות על שלטי הכניסה לשמורות.

לעולם אל תשאירו לכלוך, ניירות, בקבוקים וחפצים בשטח. אספו את האשפה שלכם ורצוי גם לנקות לכלוך שמצאתם בשטח ולהשאירו במצב טוב יותר.

במקרה חרום: אם חס וחלילה מישהו נפגע במהלך הטיול הכלל הבסיסי הוא טיפול ראשוני במקום ולהוציא את הנפגע מהשטח בהקדם האפשרי. בהתאם למקרה יש להזעיק גורמים רלוונטיים. מומלץ מאוד להוריד את האפליקציה מדא שלי – שבה יש הנחיות עזרה ראשונה לכל המקרים ואפשרות קלה להזעקת עזרה.

מידע מפורט יותר מומלץ לקרוא באתר של עמותת מדעת

קרא עוד
מוזמנים לטייל איתנו
המאמר עזר לכם? נשמח לקרוא את תגובתכם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצים את ההטבה?

ממלאים את הפרטים ומקבלים את קופון ההטבה בדוא"ל:

הרשמו לקבלת עדכונים, המלצות והטבות
מבית Omri Travel
פתח צ'אט
1
זקוק לעזרה?
שלום לך!
נשמח לסייע ולחבר אתכם לחוויה מושלמת!!
דילוג לתוכן