חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אודות

שלום, שמי עמרי אבידר
מורה דרך ומדריך טיולים בצפון

יליד אשקלון (1964) אך את רוב שנותי חייתי במושב בית זית ליד ירושלים. ב-2002 עברתי לכפר ורדים בלב הגליל. נשוי לרותי ואב גאה לארבעה: איתי, גל , עדי ואלון.
דור רביעי בארץ ובן למשפחה שורשית, ממקימי פתח-תקווה, ומחלוצי גדוד העבודה ובן להורים פלמ"חניקים מהם ינקתי את האהבה לארץ ולמדינה.

לאחר שנות עבודה רבות ובהן כ-15 שנים כמנהל וסמנכ"ל בתחום ההייטק החלטתי שלא ל"המשיך בתלם" אלא לבצע הסבה מקצועית בגיל 50, ולהתמסר לאהבה הגדולה שלי – לטייל ולהדריך. מאז שאני זוכר את עצמי, חווית הטיול, הסעירה והלהיבה אותי. הרביתי לטייל בארץ ובעולם, בכל הזדמנות ובכל הרכב שהתאפשרו לי. את הארץ "חרשתי" לאורכה ולרוחבה במאות סיורים וטיולים ברגל וברכב (ומזה כ-12 שנים בג'יפ האהוב שלי). טיולי בעולם הביאוני עד כה ל-53 מדינות בארבע יבשות ועוד היד נטויה. היעד שלי להגיע ל-100 מדינות בחמש יבשות, ואני עובד על זה…
את Omri-Travel הקמתי בשנת 2017 על מנת שתאפשר לי לצמוח להגיע אל הרבה אנשים. אתם מוזמנים להצטרף אלי – לטייל, לחוות ולגלות את סודות הארץ.

המשפחה שלי

"כי האדם אינו אלא תבנית נוף מולדתו" / שאול טשרניחובסקי נולדתי במשפחה ישראלית שורשית וינקתי את האהבה וההכרות עם הארץ וסיפוריה משחר נעורי.

במשפחתי הקרובה והמורחבת דמויות רבות שסיפוריהם האישיים קשורים במידה רבה לתולדות הארץ ובהם בין היתר סבתי רוחמה שטמפר: היא בת למשפחת מקימי פתח תקווה. סבי יצחק רוכל שעלה ארצה ב-1921 עם עשרה אחים ואחיות היה בגדוד העבודה ואח"כ היה ממקימי ומנהלי קופת-חולים. סבי זאב מרמלשטיין: עלה ארצה ב-1920 בהיותו בן 17, והיה בין בוני תל אביב במסגרת גדוד העבודה

הורי אלדד וחסידה אבידר, שנפגשו בפלמ"ח במסגרת הגדוד השלישי של חטיבת יפת"ח בה לחמו היו ממקימי קיבוץ יפתח ובעלי זכויות רבות בעשייה רבת שנים בצבא, בחינוך ובהתישבות. אחי יובל אבידר, שנהרג בסיני במלחמת יום הכיפורים בעודו בן 23 וגם הוא עבורי מקור להשראה (ב-2014 הקמתי אתר לזכרו.).

זכיתי להקים, עם רותי אישתי, משפחה עליזה, חמימה ואוהבת שמהווה עבורי את מקור העוצמה שלי ואת גאוותי. אנו מרבים לטייל בארץ ובעולם ואוהבים מאוד את ה"ביחד" המשפחתי שלנו.

ההכשרה המקצועית שלי

  • מורה דרך בוגר קורס מורי דרך – בבית הספר לתיירות של אוניברסיטת חיפה – בשנים 2014-2016. רשיון מדריך מס' 12838
  • מדריך טיולים בוגר קורס מדריכי טיולי אתגר – בבית הספר לתיירות של אוניברסיטת חיפה – בשנת 2015
  • השתלמות גלישה וטיפוס צוקים – ע"י "מדריכי הרים" בשנת 2014
  • קורס מלווי קבוצות לחו"ל – בשנת 1994 במשרד התיירות בירושלים
  • השתלמות נהיגת שטח והובלת טיולי ג'יפים – עם אבירם ברקאי בשנת 2017

התחביבים שלי

ריצה למרחקים ארוכים.

הריצה עושה לי טוב. מחוץ מהכושר הגופני והעוצמה האישית שהיא מעניקה, הריצה מפקסת אותי ומטעינה אותי באנרגיות אדירות ובשלל רעיונות שנובטים בזמן הריצה שמהווה עבורי מעין מדיטציה.
שנים רבות אני כבר רץ בצוותא עם רותי אישתי, זמן האיכות האישי והזוגי שלנו.
סיימתי שתי ריצות מרתון של 42.2 (אמסטרדם 2008 ותל-אביב 2016) ואין ספור ריצות חצי-מרתון ומירוצים שונים בארץ ובהם הר-לעמק אותו רצתי כבר מספר פעמים.

צילום

המצלמה מלווה אותי שנים רבות ומהווה כלי נפלא לתיעוד וביטוי אישי ואומנותי. אני אוהב להסתובב עם מצלמתי ולנסות "לתפוס את הרגע". חלק מאלפי צילומי הצליחו, לשמחתי הרבה, לשמר זכרונות ומצבים מרגשים ומצליחים להעביר את המראות והרגשות שהציפו אותי בזמן הצילום.
אני בוגר קורס צילום של קמרה אובסקורה משנת 1986.

שייט

את אהבתי לים קיבלתי מדודי האהוב, בני קריץ ז"ל, שלקח אותי לראשונה בהיותי בן 10 לשייט במפרשית שלו וצרב בליבי את האהבה לים. מאז אינני מחמיץ שום הזדמנות להיות בים או לידו.
בנעורי השלמתי קורסים למצילים חובבים הן בבריכה והם בים ובבגרותי סיימתי קורס סקיפרים בבית הספר דרך הים בשנת 2008 (בעל רשיון משיט מס' 70851).

צלילה

את מסתורי הים ויופים של המצולות גיליתי במהלך שנות נערותי בחופי סיני.
בשנת 1981 הספקתי לעשות את קורס הצלילה האחרון שהתקיים בנביעות (היא נועיבה) שלחופי הים האדום עוד כשישראל שלטה בסיני. מאז אני צולל בכל פעם שהדבר מתאפשר לי – בארץ ובעולם. גולת הכותרת היתה צפיה במנטות עצומות ששחו מעלי, בצלילה בריפים של האיים המלדיביים ביחד עם בני איתי.

רוצים את ההטבה?

ממלאים את הפרטים ומקבלים את קופון ההטבה בדוא"ל:

הרשמו לקבלת עדכונים, המלצות והטבות
מבית Omri Travel
פתח צ'אט
1
זקוק לעזרה?
שלום לך!
נשמח לסייע ולחבר אתכם לחוויה מושלמת!!
דילוג לתוכן