חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
logo 1

המרכז לסיורים בצפת

icon 03
icon 02
icon 01
screenshot 15

ברוכים הבאים למרכז לטיולים בצפת

כאן תמצאו את כל מה שצריך בשביל לטייל בעיר הקודש צפת!

היכונו לחוויה רוחנית!

צפת, אחת מארבע ערי-הקודש, שוכנת בלב הגליל אך דומה שלא פחות משהיא מחוברת לסביבתה, היא מחוברת אל העולמות העליונים בעבותות של רוחניות ויצירה. זו עיר שהגשמי והרוחני נפגשים בה ומתערבבים זה בזה. זו העיר שבסוף המאה ה-16 נפגשו בה כמה מגדולי היהדות ויצרו בה יצירות מופת רוחניות שבלעדיהן לא ניתן להבין את היהדות של זמננו.

האווירה המיוחדת של צפת נוגעת בכל מי שמבקר בה. היופי של הר מירון שנשקף ממנה, הסמטאות הציוריות והאופי הסובלני והמחבק של התושבים מוסיפים לחוויה. הוסיפו לכך אומנים ובעלי מלאכה, אתרים נפלאים, מסעדות, יצרני גבינות ויקבים וכמובן שפע סיפורים ואגדות – כל אלו יהפכו את הסיור בצפת לחוויה רוחנית ובלתי נשכחת.

מוזמנים לבוא ולטייל בצפת !!

אנו שמחים להעמיד לרשותכם את הידע הרב והמומחיות שלנו בטיולים בצפת ובסביבתה. כאן תמצאו:

  1. סיורים מודרכים שיחברו אתכם לרוח של צפת עם מיטב המדריכים המומחים שלנו.
  2. מידע על האתרים והאטרקציות בעיר
  3. מידע על מסעדות ועל הקולינריה הצפתית (כן, יש דבר כזה…)
  4. מידע על המלונות וחדרי האירוח בהם תוכלו ללון בעיר ובסביבתה

בקיצור,

הטיול שלכם בצפת – מתחיל כאן ועכשיו !!!

הצטרפו לאחד מהסיורים המודרכים שלנו בצפת!

לטייל בצפת מעולם לא היה פשוט יותר…

אודות צפת

ההסטוריה של צפת "צעירה" יחסית במונחי ארץ-ישראל, אך חשיבותה ותרומתה ליהדות אדירה.

השם צפת מוכר כבר מימי המשנה והתלמוד אך העיר עצמה נוסדה רק לפני כ-900 שנה בתקופה הצלבנית, עת הם הקימו כאן מצודה מוגנת וגדולה. במאה ה-13 מצודת צפת הצלבנית היתה הגדולה והחזקה בארץ וסיבה לכך היא שהצלבנים רצו לשמור על גבולה המזרחי של ממלכתם מפחד המוסלמים. אך המצודה הענקית וביצוריה לא עזרו לצלבנים כאשר הם נכנעו למנהיג הממלוכים ביברס והותירו בידיו את המצודה שלמה ומוכנה.

הממלוכים הפכו את צפת לאחת מהערים החשובות ביותר בממלכתם וסביב המצודה החלה העיר להתפתח. בראשית המאה ה-16 הגיעו לכאן העות'מאניים ועימם היהודים מגורשי ספרד ובצפת חל נס של ממש שהשפעתו על היהדות מורגשת בכל יום ובעיקר בערב שבת !

במחצית השניה של המאה ה-16, בתור-הזהב קצר המועד של העיר, התרכזו בה גדולי הרוח של העולם היהודי ונוצרו בה כמה מיצירות ההגות החשובות ביותר של היהדות אשר משפיעות עלינו עד עצם היום הזה. הפיוט "לכה דודי" וטקס קבלת השבת שאנו מכירים נולדו כאן, הספר "שולחן ערוך" שהוא הבסיס העיקרי לפסיקה ההילכתית עד ימינו נכתב כאן ורעיונות מרכזיים בקבלה, תורת הנסתר היהודית, נולדו ועוצבו כאן באותה תקופה קצרה של סוף המאה ה-16.
לא בכדי היא נחשבת אחת מ'ארבע ערי הקודש' של ארץ ישראל (יחד עם ירושלים, טבריה וחברון) ויש בה, עד עצם היום הזה, תחושה בלתי מוסברת של קדושה ורוחניות. הרגשה זו ניזונה מהאווירה המיוחדת בסמטאות הרובע היהודי, מהדמויות הציוריות והאומנים שחיים בה, מבתי הכנסת המרגשים שלה ומהרקע הנפלא של הנוף שמסביבה.

רק  כ-100 מטר מפרידים בין בית הכנסת של הרב יוסף קארו כותב "שולחן ערוך" לבית הכנסת של האר"י הקדוש מייסד הקבלה הלוריאנית, אך המרחק הרוחני המפריד בין שתי תפיסות יסוד אלו של היהדות, המנוגדות זו לזו, אין סופי כמעט. רק בצפת יכולות לדור ביחד שתי תפיסות עולם כאלו ואף למצוא את הדרך להשלים זו את זו ולהיות שזורות זו בזו בחוטים של סיפור ואגדה, של  יצירה ומעשה.

לטייל בצפת

טיול בצפת הוא חוויה אחרת – נוגעת, מרגשת ורוחנית. בצפת ניתן לטייל גם באופן עצמאי. יש אנשים שאוהבים סיורים רגליים. אתם תוכלו לשוטט בסמטאות האבן הציוריות, לבקר בשוק האומנים ולהתרשם משפע הגלריות הנהדרות  שמתמחות באומנות יהודית. תוכלו להגיע לכמה מבתי הכנסת המפורסמים של העיר, להנות מנופיה הנהדרים ובמיוחד להתחבר אל האווירה השונה והמיוחדת שלה. 

אך סיור מודרך בצפת יוסיף לחוויה שלכם רבות ויהפוך אותה למעשירה ובלתי נשכחת. אתם תכירו את ההסטוריה המיוחדת של העיר ואת סיפורם של חכמיה המשפיעים על היהדות באופן דרמטי עד עצם ימינו.  תהנו לשמוע את שפע הסיפורים, האגדות ודברי השנינה שנרקמו בה. תוכלו להגיע לאתרים פחות מוכרים ובעיקר לפגוש כמה מאנשי צפת ובהם אומנים ובעלי מלאכה מעוררי השראה. 

חברת Omri-travel המתמחה בגליל, קיימה אין ספור סיורים בצפת ובסביבתה ואנו אוהבים מאוד לארח בצפת מטיילים ולחשוף בפניהם את צפונתיה, סיפוריה ואנשיה ולהותיר במטיילים חוויה מלאה, מעשירה ונפלאה. סיור בצפת אסנט, סיור בצפת רשות הטבע והגנים.  אתם מוזמנים לבחור את אחד מסיורינו!

אפשרות אחרת היא סיור עצמאי עם הדרכה באפליקציה. פרטים מלאים תוכלו למצוא כאן >>>

החוויה שלכם בצפת מתחילה כאן ועכשיו !!

סיור עצמאי ברובע היהודי בצפת עם הדרכה של עמרי באפליקציה:
זה קל לתפעול, זמין תמיד ולא יקר.
רוצים לדעת עוד, לקרוא ביקורות ולהרשם? הקליקו כאן

רוצים את ההטבה?

ממלאים את הפרטים ומקבלים את קופון ההטבה בדוא"ל:

הרשמו לקבלת עדכונים, המלצות והטבות
מבית Omri Travel
פתח צ'אט
1
זקוק לעזרה?
שלום לך!
נשמח לסייע ולחבר אתכם לחוויה מושלמת!!
דילוג לתוכן