חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מפגש עם השייח קאסם באדר

דובר אותנטי ורהוט של העדה הדרוזית מחורפיש

"הטיפוס הגלילי" שאני מעונין להציג בפניכם הפעם הוא חברי השייח' קאסם באדר מהכפר חורפיש שהוא מקור נהדר להכרות והבנה של העדה הדרוזית.

השייח' קאסם, יליד 1968,  החליט לחזור בתשובה ולהיות דתי בהיותו נער, כמו מיעוט מאנשי העדה הדרוזית. בהמלצת השייח' אמין טאריף הוא נשלח למרכז הגבוה ללימודי דת בעיירה חצביה בלבנון. שם הוא שהה כחמש שנים בהם למד את רזי הדת הדרוזית שהיא דת סודית. הוא חזר משם עם ידע רב על הדת אבל גם עם אשה – מהא, שחזרה עימו לחורפיש שם נישאו. לזוג ארבה ילדים (מהם בן לוחם ביחידה מובחרת בצה"ל ובן אחר בשירותי הכבאות) ואף 2 נכדים.

למעלה מ-20 שנה ניהל השייח' את האתר הקדוש, נבי סאבאלן, במרומי הכפר חורפיש ואף היה מי שפיתח אותו. הוא הדריך את המבקרים באתר והתגלה כדובר רהוט, שובה לב ומשעשע. לכן, לאחר סיום תפקידו בנבי סאבאלן, החל לעמוד בראש מרכז ההסברה הדרוזי והוא מופיע ומשוחח עם מאות קבוצות בכל רחבי הארץ ואף בחו"ל. הוא מספר על הדת הדרוזית, על העדה, על יחסיה עם מדינת ישראל ועל כל מה שהשומעים מעונינים לשמוע. הכל בפתיחות, בשפה קולחת ועם קורטוב של הומור. מומלץ מאוד לשמוע אותו.

לפני כעשור ריכז מאמץ של בנית "מזאר השייח' מוסטפה באדר" עליו אפשר לשמוע בסרטו למטה או בכתבה על סיור בכפר חורפיש כאן.

הביקור במקום והמפגש עם השייח' קאסם באדר מומלצים בהחלט.

ניתן לתאם ביקור ומפגש בטלפון 052-9511550

הרשמו לאחד הסיורים הקרובים שלנו
לפרטים והרשמה
על המחבר:
Picture of עמרי
עמרי

מורה דרך מוסמך ומומחה לטיולים בגליל. המייסד של Omri-Travel שהפך את התחביב והתשוקה שלו למקצוע... חולה טיולים, סקרן בלתי נלאה וממשיך להתלהב מלטייל ולהדריך.

כללי הזהב לטיול מוצלח:

טיול הוא פעילות נפלאה – מהנה, בריא, מחבר ומלמד אך גם עלול להיות מסוכן. על מנת להגביר את ההנאה ולצמצם אתה הסיכון הינה כמה כללים פשוטים המומלצים לכל טיול:

הכנה מראש: חשוב מאוד לקרוא על מסלול הטיול מראש ולדעת היטב מה צפוי לכם: מה המרחק, רמת הקושי, משך הטיול, נתיב הטיול ומה יש לאורכו ולהתארגן בהתאם!  חשוב מאוד להצטייד במפה (זכרו: שיש מקומות ללא קליטת סלולר ולכן מפת נייר עדיפה). יש לידע מישהו מקורב לגבי תוכניותיכם ואם זה בשמורה את אחד מאנשי הצוות.

מים, אוכל, ביגוד וציוד: תמיד קחו איתכם מים! (לטיול יום 3 ליטר לאדם). אוכל ונישנושים בהתאם למשך הטיול. נעליים סגורות, ביגוד בהתאם לעונה אך רצוי תמיד מומלץ מכנסיים ארוכים וכמובן כובע. מומלץ להצטייד בפנס, אולר ומקלות הליכה וחשוב לקחת איתכם ערכת עזרה ראשונה בסיסית וטלפון נייד טעון ואף מטען חיצוני.

התנהגות בזמן הטיול: קריטי להישאר על השבילים המסומנים ולא "לעשות שטויות" כמו קפיצות ממקומות גבוהים, טיפוס על עצים ועוד. חובה להתנהג בהתאם להוראות על שלטי הכניסה לשמורות.

לעולם אל תשאירו לכלוך, ניירות, בקבוקים וחפצים בשטח. אספו את האשפה שלכם ורצוי גם לנקות לכלוך שמצאתם בשטח ולהשאירו במצב טוב יותר.

במקרה חרום: אם חס וחלילה מישהו נפגע במהלך הטיול הכלל הבסיסי הוא טיפול ראשוני במקום ולהוציא את הנפגע מהשטח בהקדם האפשרי. בהתאם למקרה יש להזעיק גורמים רלוונטיים. מומלץ מאוד להוריד את האפליקציה מדא שלי – שבה יש הנחיות עזרה ראשונה לכל המקרים ואפשרות קלה להזעקת עזרה.

מידע מפורט יותר מומלץ לקרוא באתר של עמותת מדעת

קרא עוד
מוזמנים לטייל איתנו
המאמר עזר לכם? נשמח לקרוא את תגובתכם

רוצים את ההטבה?

ממלאים את הפרטים ומקבלים את קופון ההטבה בדוא"ל:

הרשמו לקבלת עדכונים, המלצות והטבות
מבית Omri Travel
פתח צ'אט
1
זקוק לעזרה?
שלום לך!
נשמח לסייע ולחבר אתכם לחוויה מושלמת!!
דילוג לתוכן