חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

טיולי ג'יפים אל מקורות הירדן

סיור אל מקורות הירדן, אל בעלי-החיים ואל האנשים וסיפוריהם

"אל הפלגים הצוננים"

מסע חד יומי אל מקורות הירדן IMG 5623

  • ניפגש בבוקר לארוחה קלה, רישום, הכרות ותדריך קצר ונצא למזרח הגליל.
  • נגיע אל אחת מתצפיות הנוף המרהיבות מעל עמק החולה ונגלוש בתלילות אל העמק החקלאי בו נצליח לראות, בעיקר בעונות הנדידה, שפע בעלי כנף.
  • נבקר בעמק, נכיר את סיפור ייבוש החולה, ונצפה בציפורים ובעלי החיים השונים.
  • נצפין לבריכות דגי הפורל של קיבוץ דן ונלמד מאחד מאנשי הקיבוץ על גידול הפורלים המוצלח במימי נהר הדן ונשמע את סיפורו מעורר ההשראה של הקיבוץ
  • נמשיך בשטח לנקודת חמד על גדת הנחל שם נשכשך במים הצוננים ונאכל ארוחת צהריים טעימה בצל עצי האבוקדו הענקיים.
  • נמשיך אל המושבה הותיקה והרוגעת מטולה. נסייר ברחובותיה הציוריים, בין מטעיה ונצפה ממנה לעומק שטח לבנון שם נמצאים עדיין אדמות של איכרי המושבה.
  • אחר הצהריים ניפרד מאזור סיורנו במרפסת נוף מרגשת עם כוס תה צמחים בידינו…
  • נשוב לקראת ערב לנקודת המוצא בקיבוץ יחיעם, עמוסי חוויות וזכרונות חיוביים.

פנו אלינו ונשמח לקחת אתכם "אל הפלגים הצוננים"

הרשמו לאחד הסיורים הקרובים שלנו
לפרטים והרשמה
על המחבר:
Picture of עמרי
עמרי

מורה דרך מוסמך ומומחה לטיולים בגליל. המייסד של Omri-Travel שהפך את התחביב והתשוקה שלו למקצוע... חולה טיולים, סקרן בלתי נלאה וממשיך להתלהב מלטייל ולהדריך.

כללי הזהב לטיול מוצלח:

טיול הוא פעילות נפלאה – מהנה, בריא, מחבר ומלמד אך גם עלול להיות מסוכן. על מנת להגביר את ההנאה ולצמצם אתה הסיכון הינה כמה כללים פשוטים המומלצים לכל טיול:

הכנה מראש: חשוב מאוד לקרוא על מסלול הטיול מראש ולדעת היטב מה צפוי לכם: מה המרחק, רמת הקושי, משך הטיול, נתיב הטיול ומה יש לאורכו ולהתארגן בהתאם!  חשוב מאוד להצטייד במפה (זכרו: שיש מקומות ללא קליטת סלולר ולכן מפת נייר עדיפה). יש לידע מישהו מקורב לגבי תוכניותיכם ואם זה בשמורה את אחד מאנשי הצוות.

מים, אוכל, ביגוד וציוד: תמיד קחו איתכם מים! (לטיול יום 3 ליטר לאדם). אוכל ונישנושים בהתאם למשך הטיול. נעליים סגורות, ביגוד בהתאם לעונה אך רצוי תמיד מומלץ מכנסיים ארוכים וכמובן כובע. מומלץ להצטייד בפנס, אולר ומקלות הליכה וחשוב לקחת איתכם ערכת עזרה ראשונה בסיסית וטלפון נייד טעון ואף מטען חיצוני.

התנהגות בזמן הטיול: קריטי להישאר על השבילים המסומנים ולא "לעשות שטויות" כמו קפיצות ממקומות גבוהים, טיפוס על עצים ועוד. חובה להתנהג בהתאם להוראות על שלטי הכניסה לשמורות.

לעולם אל תשאירו לכלוך, ניירות, בקבוקים וחפצים בשטח. אספו את האשפה שלכם ורצוי גם לנקות לכלוך שמצאתם בשטח ולהשאירו במצב טוב יותר.

במקרה חרום: אם חס וחלילה מישהו נפגע במהלך הטיול הכלל הבסיסי הוא טיפול ראשוני במקום ולהוציא את הנפגע מהשטח בהקדם האפשרי. בהתאם למקרה יש להזעיק גורמים רלוונטיים. מומלץ מאוד להוריד את האפליקציה מדא שלי – שבה יש הנחיות עזרה ראשונה לכל המקרים ואפשרות קלה להזעקת עזרה.

מידע מפורט יותר מומלץ לקרוא באתר של עמותת מדעת

קרא עוד
מוזמנים לטייל איתנו
המאמר עזר לכם? נשמח לקרוא את תגובתכם

רוצים את ההטבה?

ממלאים את הפרטים ומקבלים את קופון ההטבה בדוא"ל:

הרשמו לקבלת עדכונים, המלצות והטבות
מבית Omri Travel
פתח צ'אט
1
זקוק לעזרה?
שלום לך!
נשמח לסייע ולחבר אתכם לחוויה מושלמת!!
דילוג לתוכן