חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ג'ורג' סמאען – מוזיקאי גלילי מגוש-חלב

אני רוצה להפגיש אתכם עם "טיפוס גלילי" שבכל פעם שאני פוגש בו הוא מעורר בי השראה ומשפר את מצב רוחי. זהו המוזיקאי והאדם הנפלא – ג'ורג' סמאען.

ג'ורג', יליד 1952, בן למשפחה נוצרית מהכפר ראמה גילה מילדותו נטיה וכשרון רב למוזיקה ולנגינה. הוא למד נגינה למרות התנגדות הוריו (כן, לא רק הורים פולנים רוצים שהבן שלהם יהיה רופא או עורך-דין…:-)) אצל אליאס ג'ובראן בכפרו ובהמשך למד במשך שנים מוסיקה קלאסית בקונסרבטוריון בחיפה אצל מורה הכינור הנודע קגן.  למרות שרוב הכשרתו קלאסית, המוזיקה הערבית, עם חצאי ורבעי הטונים שלה,  חזרה אליו כשהפך את המוזיקה לעיסוקו וייעודו.

ג'ורג' הוא נגן וירטואוז בכלים רבים ובראשם כינור אך הוא גם כותב מוזיקה מקורית ושר. קשר קרוב, חברי ורב-שנים יש לו עם אהוד בנאי. ג'ורג' ניגן בחלק מתקליטיו של בנאי (כגון דוד ושאול וטיפ טיפה) ואף הוציא איתו דיסק משותף – הלה.

מילדותו ג'ורג' צמחוני והוא בקיא מאוד בליקוט צמחי מאכל ותבלין מהטבע. החזות שלו והאנרגיות שהוא מקרין מוכיחות שבצימחות יש משהו…

אישתו של ג'ורג', אווה, היא בת הכפר ג'יש (גוש חלב) שרוב תושביו מרונים, ושם נמצא ביתו של ג'ורג'. בית עתיק, יפה ומלא אווירה. כאן ג'ורג' מארח קבוצות למפגש מוזיקלי אינטימי ומרגש. במפגש ג'ורג' מנגן בכמה כלים, מספר ושר בעברית וערבית. גורג' שטען שהדת שלו היא המוזיקה משלב את הקהל בנגינה ובשירה וגורם לכולם להתחבר ולהתרגש. מומלץ.

 

 

מי שמעונין במפגש או להתארח בצימר שבביתו יכול לפנות אליו לטלפון 052-2810433. מי שמעונין בטיול שמשלב מפגש איתו – מוזמן להשאיר את פרטיו כאן באתר.

הרשמו לאחד הסיורים הקרובים שלנו
לפרטים והרשמה
על המחבר:
Picture of עמרי
עמרי

מורה דרך מוסמך ומומחה לטיולים בגליל. המייסד של Omri-Travel שהפך את התחביב והתשוקה שלו למקצוע... חולה טיולים, סקרן בלתי נלאה וממשיך להתלהב מלטייל ולהדריך.

כללי הזהב לטיול מוצלח:

טיול הוא פעילות נפלאה – מהנה, בריא, מחבר ומלמד אך גם עלול להיות מסוכן. על מנת להגביר את ההנאה ולצמצם אתה הסיכון הינה כמה כללים פשוטים המומלצים לכל טיול:

הכנה מראש: חשוב מאוד לקרוא על מסלול הטיול מראש ולדעת היטב מה צפוי לכם: מה המרחק, רמת הקושי, משך הטיול, נתיב הטיול ומה יש לאורכו ולהתארגן בהתאם!  חשוב מאוד להצטייד במפה (זכרו: שיש מקומות ללא קליטת סלולר ולכן מפת נייר עדיפה). יש לידע מישהו מקורב לגבי תוכניותיכם ואם זה בשמורה את אחד מאנשי הצוות.

מים, אוכל, ביגוד וציוד: תמיד קחו איתכם מים! (לטיול יום 3 ליטר לאדם). אוכל ונישנושים בהתאם למשך הטיול. נעליים סגורות, ביגוד בהתאם לעונה אך רצוי תמיד מומלץ מכנסיים ארוכים וכמובן כובע. מומלץ להצטייד בפנס, אולר ומקלות הליכה וחשוב לקחת איתכם ערכת עזרה ראשונה בסיסית וטלפון נייד טעון ואף מטען חיצוני.

התנהגות בזמן הטיול: קריטי להישאר על השבילים המסומנים ולא "לעשות שטויות" כמו קפיצות ממקומות גבוהים, טיפוס על עצים ועוד. חובה להתנהג בהתאם להוראות על שלטי הכניסה לשמורות.

לעולם אל תשאירו לכלוך, ניירות, בקבוקים וחפצים בשטח. אספו את האשפה שלכם ורצוי גם לנקות לכלוך שמצאתם בשטח ולהשאירו במצב טוב יותר.

במקרה חרום: אם חס וחלילה מישהו נפגע במהלך הטיול הכלל הבסיסי הוא טיפול ראשוני במקום ולהוציא את הנפגע מהשטח בהקדם האפשרי. בהתאם למקרה יש להזעיק גורמים רלוונטיים. מומלץ מאוד להוריד את האפליקציה מדא שלי – שבה יש הנחיות עזרה ראשונה לכל המקרים ואפשרות קלה להזעקת עזרה.

מידע מפורט יותר מומלץ לקרוא באתר של עמותת מדעת

קרא עוד
מוזמנים לטייל איתנו
המאמר עזר לכם? נשמח לקרוא את תגובתכם

רוצים את ההטבה?

ממלאים את הפרטים ומקבלים את קופון ההטבה בדוא"ל:

הרשמו לקבלת עדכונים, המלצות והטבות
מבית Omri Travel
פתח צ'אט
1
זקוק לעזרה?
שלום לך!
נשמח לסייע ולחבר אתכם לחוויה מושלמת!!
דילוג לתוכן