חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

המלצה לטיול אופניים בנחל כזיב

הצטרפו אלי ואלי שני בני לטיול אופניים לאורכו של נחל כזיב המרהיב.

נחל כזיב

נחל כזיב הוא הארוך והמרשים בנחלי הגליל המערבי. הוא מתחיל בעין הזקן במרומי הרי מירון וגולש לאורך כ-40 ק"מ עד שנשפך אך הים מצפון לתל אכזיב. לכל אורך אפיק הזרימה שלו יש יופי עוצר נשימה – ממש חו"ל. לאורכו שפע מסלולי טיול כאשר המרשים מכולם הוא חלקו המרכזי של הנחל בו הוא עובר בקניון עמוק ומרשים – לשם המלצת הטיול שלי. בליבו של הנחל אין-ספור פינות חמד נהדרות, מעיינות רבים, שרידים הסטוריים, צמחיה עשירה ומרהיבה ואף בעלי חיים רבים. הטבע הגלילי במיטבו!

מי שמעונין בעוד מידע על הנחל וכן אפשרויות לטיולים רגליים בו מוזמן לקרוא במאמרים הבאים: טיול מעגלי בנחל כזיב או טיול לעין חרדלית

טיול אופניים בנחל כזיב

הטיול המוצע כאן מתחיל במעלות ומסתיים בעין חרדלית. זהו מסלול חד-כיווני המחייב השארת רכב או איסוף מסוף המסלול.  למי שמעונין ניתן להפוך את המסלול ל"הלוך-חזור" כאשר הנסיעה תהיה מעין חרדלית לעין זיו וחזרה.

לתשומת לב הרוכבים: המסלול כולו עובר על דרך ג'יפים ישנה והוא נוח יחסית לרכיבה אך יש כמה מעברי מים וכם אזורים עם חלוקי נחל ופינות מעט יותר טכניות – ולכן הקפידו על זהירות.

מסלול לריצת שטח בנחל כזיב

לטובת חובבי הריצה שביננו המסלול שהוצע כאן מתאים מאוד גם לריצת שטח נפלאה בטובה גם לגוף וגם לנפש!

במקרה שתרצו להנות מנחל כזיב בריצה – התחילו וסיימו בחניה של עין חרדלית. רוצו מזרחה כ-5 ק"מ עד למתחת למבצר מונפורט. על הדרך תיראו פיצול שבילי ברור ממנו יש דרכים העולות למבצר מונפורט או למצפור מונפורט בפארק גורן. זהו המקום המומלץ להסתובב ולשוב על עקבותיכם. ניתן להמשיך עוד מזרחה אך למהרה בשביל יתחיל לטפס בגובה כך שהוא הופך למאתגר הרבה יותר.

זהירות!

המסלול המתואר בסרט עובר על דרך ג'יפים ישנה ונוחה למדי. אך יש כמה מעברי מים ואזורים עם חלוקי נחל שהינם "טכניים" יותר. כל אלו מחייבים משנה זהירות! אל תתפתו להסתכל כל הזמן על הנוף במשגע שמסביב אל התמקדו בשביל ומידי פעם עצרו על מנת לקחת לריאות מהטבע הגלילי הנפלא.

בסרט שלפניכם – תיאור מסלול אופניים בנחל כזיב שמתחיל במעלות ונגמר בעין חרדלית >>>

אני מאחל לכם הנאה מלאה!!

הרשמו לאחד הסיורים הקרובים שלנו
לפרטים והרשמה
על המחבר:
Picture of עמרי
עמרי

מורה דרך מוסמך ומומחה לטיולים בגליל. המייסד של Omri-Travel שהפך את התחביב והתשוקה שלו למקצוע... חולה טיולים, סקרן בלתי נלאה וממשיך להתלהב מלטייל ולהדריך.

כללי הזהב לטיול מוצלח:

טיול הוא פעילות נפלאה – מהנה, בריא, מחבר ומלמד אך גם עלול להיות מסוכן. על מנת להגביר את ההנאה ולצמצם אתה הסיכון הינה כמה כללים פשוטים המומלצים לכל טיול:

הכנה מראש: חשוב מאוד לקרוא על מסלול הטיול מראש ולדעת היטב מה צפוי לכם: מה המרחק, רמת הקושי, משך הטיול, נתיב הטיול ומה יש לאורכו ולהתארגן בהתאם!  חשוב מאוד להצטייד במפה (זכרו: שיש מקומות ללא קליטת סלולר ולכן מפת נייר עדיפה). יש לידע מישהו מקורב לגבי תוכניותיכם ואם זה בשמורה את אחד מאנשי הצוות.

מים, אוכל, ביגוד וציוד: תמיד קחו איתכם מים! (לטיול יום 3 ליטר לאדם). אוכל ונישנושים בהתאם למשך הטיול. נעליים סגורות, ביגוד בהתאם לעונה אך רצוי תמיד מומלץ מכנסיים ארוכים וכמובן כובע. מומלץ להצטייד בפנס, אולר ומקלות הליכה וחשוב לקחת איתכם ערכת עזרה ראשונה בסיסית וטלפון נייד טעון ואף מטען חיצוני.

התנהגות בזמן הטיול: קריטי להישאר על השבילים המסומנים ולא "לעשות שטויות" כמו קפיצות ממקומות גבוהים, טיפוס על עצים ועוד. חובה להתנהג בהתאם להוראות על שלטי הכניסה לשמורות.

לעולם אל תשאירו לכלוך, ניירות, בקבוקים וחפצים בשטח. אספו את האשפה שלכם ורצוי גם לנקות לכלוך שמצאתם בשטח ולהשאירו במצב טוב יותר.

במקרה חרום: אם חס וחלילה מישהו נפגע במהלך הטיול הכלל הבסיסי הוא טיפול ראשוני במקום ולהוציא את הנפגע מהשטח בהקדם האפשרי. בהתאם למקרה יש להזעיק גורמים רלוונטיים. מומלץ מאוד להוריד את האפליקציה מדא שלי – שבה יש הנחיות עזרה ראשונה לכל המקרים ואפשרות קלה להזעקת עזרה.

מידע מפורט יותר מומלץ לקרוא באתר של עמותת מדעת

קרא עוד
מוזמנים לטייל איתנו
המאמר עזר לכם? נשמח לקרוא את תגובתכם

רוצים את ההטבה?

ממלאים את הפרטים ומקבלים את קופון ההטבה בדוא"ל:

הרשמו לקבלת עדכונים, המלצות והטבות
מבית Omri Travel
פתח צ'אט
1
זקוק לעזרה?
שלום לך!
נשמח לסייע ולחבר אתכם לחוויה מושלמת!!
דילוג לתוכן